Syksyn mittaan järjestettiin kysely jäsenistölle koskien mahdollista yhteistä sovittua melonta-aikaa, jolloin voisi melontaseuraa löytää saapumalla vain seuran vajalle sovittuna aikana. Kyselyssä oli neljä vaihtoehtoa ja seuran hallitus päätti kokouksessa (16.8.2017) että kokeillaan tätä loppukauden ajan.

Ensimmäinen kerta su 20.8 klo ja jatkuen tästä joka viikko samalle viikolle mihin etanamelonnatkin päättyvät eli viimeinen yhteismelonta su 17.9 klo 10:00.

Kaikki päivät siis 

- su 20.8 klo 10:00
- su 27.8 klo 10:00
- su 3.9 klo 10:00
- su 10.9 klo 10:00
- su 17.9 klo 10:00

Kyseessä on kokeilu loppukauden ajan ja mikäli kävijöitä riittää niin tapahtumia voidaan jatkaa myös ensi melontakaudella. Miten tapahtuma sitten ottaa tuulta alleen niin se on kiinni jäsenistöstä itsestään. Jos kaipaa viikonlopulle melontaseuraa niin ei muuta kuin sunnuntaina vajalle klo 10:00 ;-)

HUOM! Kyseessä ei ole seuran puolesta ohjattu / vedetty tapahtuma. Kyseessä on sovittu aika, jolloin paikalle saapuneet seuran jäsenet voi keskenään sopia reitin ja löytää melontaseuraa muutoinkin kuin ohjattujen tiistain etanamelontojen aikana. Paikalle tulleet voi vaikka halutessaan jakautua useampaan ryhmään ja tehdä eri retkiä mielenkiinnon mukaan.
 

Additional information